• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

Yeni Başlayanlar için Trendyol

pirasa24

Yeni Üye
Merhaba perakende firmamızı e-ticarete açmak istiyoruz. Trendyol ile işe başlamak istedik. 0 dan e-ticarete başlayan küçük esnaf olarak, tavsiye için bu panele yazıyorum. Ürün için stok takip programları, muhasebe entegrasyonlarına başvurmalı mıyız? ya da hangi aşamada bu desteklere ihtiyaç duyarız?
Ayrıca trendyolun kendi kargo anlaşmaları ile bu işe başlıyoruz. Kargolar ile kendi anlaşmalarımızı yapmamız ne aşamada faydalı olur?
Şimdiden çok teşekkürler.

Burak

Yönetici
Merhabalar ,
Forumumuza hoşgeldiniz. İlk önce en kolay sorudan başlayayım. Pazaryerleri (trendyol,hepsiburada,n11 vs ) ile çalışıyorsanız harici bir kargo anlaşması yapmanıza gerek yoktur.
Trendyoldaki satış süreciniz ile ilgili konuşmak gerekirse , bu aslında tamamen sizin ileriye dönük bakış açınızla alakalı. Eğer ben internetten gelen satışlarda stok problemi yaşamam , süreci de kolayca yönlendirebilirim diyorsanız bu entegrasyonlara ihtiyacınız yok. Ama ben e-ticaret ile fiziksel ticaretimi entegre götürmek istiyorum diyorsanız bu seviyede entegrasyonlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer şu an satış potansiyelinizi tartmak amaçlı bir girişim yapıyorsanız ilk etapta herhangi bir harcama yapmayıp durumu izlemenizi öneririm. Yok , "ben hacmimi ölçtüm,biçtim ve gireceğim işten eminim. bu iş uzun soluklu olacak " diyorsanız sağlam bir alt yapı ile başlamak ileriye dönük hedeflerinizde size yardımcı olacaktır.