• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

    KAYIT OL 

İpucu Woocommerce SMS ile müşteri bilgilendirme

Furkan

Yönetici
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
90
Puanları
8
Woocommerce ve Netgsm entegrasyonu ile nasıl müşterilerimize SMS ile bilgilendirme sağlayabiliriz ? sorusuna elimden geldiğince yanıt vermeye çalışacağım.

Netgsm sanal telefon ve sms sağlayıcısı olarak ülkenin en büyüğü. Hızlı ve etkili işleyen bir yapısı var fiyatlarda gayet uygun arkadaşlar. NetGsm'e üye olup sözleşme ve evrak gönderimi yapmamız gerekiyor. SMS gönderme işi yasalarla ciddi olarak kısıtlandığı için böyle bir aşama var ama anlaşmalı kargolarıyla hızlıca meseleyi çözebilirsiniz. Netgsmi sadece sms gönderme olarakta düşünmeyin VoİP telefon, 0850'li 444'lü numara temini Whatsapp Bussines için numara gibi amaçlarlada kullanabilirsiniz. Tüm üyelik ve evrak işlerinden sonra Netgsm tarafından geliştirilen woocommerce eklentisi ile hızlıca entegrasyonu tamamlayabiliyorsunuz. Özellikleri şu şekilde:

Wordpress Netgsm eklentisi özellikleri,
  • Müşterilerinize toplu SMS gönderebildiğiniz,
  • Yeni siparişlerde otomatik olarak, kendinize ve müşterilerinize özelleştirilmiş kısa mesajlar gönderebildiğiniz,
  • Eklenti içerisinden Netgsm hesabınıza giriş yaptığınızda kalan bakiyenizi öğrenebildiğiniz, hesabınızdaki başlıklardan birini seçebildiğiniz,
  • Woocommerce sistemi kullanmasanız bile eklentiyi özel ve toplu SMS atmak için kullanabildiğiniz bir eklentidir.
Netgsm Wordpress Eklentisi Kurulumu

  • Netgsm aboneliğinizin API servisine erişime izni olduğunu kontrol edin.
  • Eklentiyi yüklemek için, Netgsm Wordpress eklentisini indirdikten sonra Wordpress yönetim panelinizden Eklentiler > Yeni Ekle > Eklenti Yükle > Dosya Seç butonundan indirmiş olduğunuz eklenti zip dosyasını seçin ve Hemen Yükle butonuna basın.
  • Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi hemen etkinleştirebilir veya yüklü eklentiler kısmından daha sonra eklentiyi etkinleştirebilirsiniz.

Resimli Anlatım:
Netgsm Kullanıcı Adı ve Şifresi girilip hesap doğrulanır. Başlık seçilir, modül kurulumu açık hale getirilir ve değişkenleri kayıt edilir.
screenshot-1.png

Otomatik gönderilmek istenen SMS’in özelliği açılarak mesaj şablonu belirlenir. Sayfa altında bulunan Kaydet butonu ile kayıt edilir. Hesap bilgilerinin doğru olması, SMS başlığının seçili olması ve eklenti durumunun açık olması halinde SMS’ler duruma ve kişiye özel olarak gönderilecektir.
screenshot-2.png

İstediğiniz numaralara woocommerce üzerinden özel olarak sms'de gönderebilirsiniz. Bunun için netgsm paneline girmenize gerek kalmaz.
screenshot-3.png

Üye olmuş ve numarasını girmiş kişilere toplu olarak sms gönderebilirsiniz. Numarasını sallayanları yandaki tiklerden kaldırarak boşuna sms harcamazsınız.
screenshot-5.png

Özellikleri arasında eğer VoİP bir santral kurmuşsanız müşteriniz sizi aradığı zaman telefondan sipariş numarasını tuşlayarak, siparişinin son durumunu da hızlıca sesli olarak öğrenebilir. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Kolay gelsin.
 
Son düzenleme:
Üst