• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

    KAYIT OL 

Woocommerce Artıları ve Eksileri Neler ?

Kerimtoker

Yeni Üye
Katılım
17 Ocak 2021
Mesajlar
1
Puanları
1
Merhabalar opencart ile woocommerce arasında kaldım. Opencart tecrübem hiç yok woocommerce ile de aslında yok ama wordpress e çok hakimim. Bu yüzden bu ikisinin kıyaslamasını Woocommerce nin avantajlarını ve dezavantajlarını merak ediyorum.
 

Furkan

Yönetici
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
90
Puanları
8
Merhaba aramıza hoşgeldin. İkiside ücretsiz bir altyapı olmasına rağmen ikisinde de ana kritik noktalarda eklentilere ve geliştirmelere ihtiyaç duyuyorsun. Bir özellik lazım oluyor eklenti ihtiyacı doğuyor ama neredeyse tüm işe yarar eklentiler paralı oluyor. Bunları ya satın alıyor ya da farklı yollardan temin ediyorsun. Opencart’da bu tip geliştirmeler tam bir zulüm olabiliyor. Sürümlerin uyumlulukları temaların bozulması vs. Buna karşın opencart sadece e ticaret için geliştirildiğinden daha güçlü ve optimize bir kod yapısına sahip. Woocommerce open cart karşısında bu sebepten dolayı hantal kalıyor. Bu hantallığın dezavantaja dönüşmesi ise ürün sayısı, trafik ve sipariş miktarıyla alakalı. Günde 300 sipariş düşen bir siteye en az 7-8k tekil kullanıcı giriyordur. Woocommerce’nin bunun altından kalkabilmesi için ciddi optimizasyon ve sunucu gerekiyor. Opencart ise bu yoğunluğu ortalama bir sunucu ile karşılayabilir. Senin 50-100 ürünün vardır günde 40-50 sipariş düşüyordur veya düşme potansiyeli vardır, aşina olduğun için woocommerce derim ama aksi durumda opencart yada eticaret paketleri gerekebilir.
 

Burak

Yönetici
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
100
Puanları
18
Merhaba,
Woocommerce communitysi çok daha geniş. O sebepten ötürü bir çok sorununa sadece Google araması ile çözüm bulabilirsin. Opencart tarafı biraz daha ücret karşılığı destek olarak ilerliyor. Ama Opencart üzerine odaklanmış kendine göre düzenlemeler yapmış ve bunları paket halinde satan firmalar var. Onlarla uzun süreli anlaşmalar yapabilir , telefon veya ticket yoluyla problemlerini çözdürebilirsin.
 

Kevsr54

Aktif Üye
Katılım
17 Ocak 2021
Mesajlar
20
Puanları
3
Az ürün varsa woocommerce, çok ürün ve satış varsa opencart ama biraz üzebilir denemeler yapmak lazım.
 

MertUcar

Yeni Üye
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
13
Puanları
1
Localhost'a opencart kurup denemeler yapsana veya boşta bir host varsa. Az buçuk çözersen sistemi woocommerceden daha iyi ama emek gerek kafa yormak gerek.
 
Üst