• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

Türkiye'de E-Ticaret vs Yurtdışında E-Ticaret

Kevsr54

Aktif Üye
Merhabalar ülkemizde e-ticaret sektörü hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. E-Ticaret yapma hevesimizi yurtdışı kanallarına yönlendirmek acaba daha mı sağlıklı, Etsy, ebay, amazon gibi platformlarda satış yapmak Türkiye'de satış yapmaktan daha mı karlı ?

Furkan

Yönetici
Yurtdışı operasyonu başlı başına bir iş, resmi kısımları boş verdiğimiz zaman lojistik ve diğer meselelerde epey uğraş gerektirecek. Bu sizin enerjiniz ve bütçenizle alakalı. Her ikisi de olsun dediğiniz zaman birkaç kişi değilseniz verimli olmayacaktır. Benim e-ticaret hedefim en başından beri yurtdışı ama bir senedir Türkiye'de hem bu işi öğreniyor hem de kendime sermaye yapıyorum

dark_knight

Yeni Üye
@Furkan'ın dediği gibi yurtdışına e-ticaret bence yurtiçi e-ticaretten farklı bir uzmanlık alanı. vergisini,lojistik kısmını vs çok iyi hesaplamak lazım yoksa baş ağrıtabiliyor. bir de yurtdışındaki pazaryeri siteleri bizim yerel siteler gibi töleranslı olmuyor. çat diye hesap kapatmalarla karşı karşıya kalanları çok gördüm.