• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

    KAYIT OL 

solar enerji firmaları

HasanAli

Çalışkan
Katılım
22 Şub 2022
Mesajlar
282
Puanları
16
Enerji sistemleri, içinde bulundukları koşullara bağlı olarak ne kadar enerji üreteceklerini aşağı yukarı tahmin etmemizi sağlar. Buna göre yılın hangi ayında ne kadar elektrik ürettiğini belirlemek için güneşlenme süresi, mevsimler, rüzgar, kurulum koşulları ve diğer özelliklere göre ortalama hesaplamaları kullanabilirsiniz.

Güneş enerjisinden yıllık enerji üretim
Güneş enerjisinin uygulama alanı oldukça geniştir. Fabrikalarda, soğuk hava depolarının çatılarında ve bir çok endüstriyel sektörde kullanımını görebilirsiniz. Kısaca GES dediğimiz çatıya kurulan güneş enerjisi sistemleri; Tarım, hayvancılık, alışveriş merkezleri, hastaneler, akaryakıt istasyonları, depo merkezleri ve OSB'lere kurulabilir. Evlerin elektrik ihtiyacını karşılamak için çatı üzerine konumlandırılan güneş enerjisi santrallerinde çatı modelleri oldukça popülerdir. Elektriğin olmadığı yerlerde, tarımsal sulama alanlarında, seralarda sebze ve meyve yetiştiriciliğinde, su ısıtmada, son yıllarda yol ve patikalardaki trafik ışıklarında ve trafik işaretlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Neden güneş enerjisi sistemi?
Artan sanayileşme ile birlikte özellikle yenilenemeyen yakıtlar ile doğa ciddi şekilde zarar görmüştür. Bu hasar ozon tabakasına onarılamaz şekilde zarar vermiştir. Küresel ısınmayı tetiklemesi nedeniyle bazı bölgelerde tehlike sinyalleri duyulabiliyor. Bu tehlikeleri azaltmak için devletler artık daha temiz enerji kaynaklarına yöneliyor. Güneş gibi sonsuz bir yenilenebilir enerji kaynağı, o zamanlar en çok düşünülen ve yatırım yapılan kaynaktı. Kullanımında asla kirliliğe neden olmaz, atık açısından doğaya herhangi bir zarar vermez. Doğa aynı zamanda en saf haliyle enerji kaynağıdır. Elektrik tüketiminde de önemli maliyet tasarrufları sağlayacak güneş enerjisi santralleri, doğamızı da koruyarak daha sağlıklı bir yaşam sunuyor.

Bu sistemlere sahip olmak veya konu hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizdeki iletişim kanallarımızdan firmamıza ulaşabilirsiniz.

güneş enerjisi firmaları[/url hakkinda daha fazla bilgi almak icin sitemizi ziyaret edebilirsiniz https://www.alanyasolarenerji.com/
 
Üst