• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

    KAYIT OL 

pazaryerleri için seo nasıl yapılır

akhisarli

Yeni Üye
Katılım
18 Ocak 2021
Mesajlar
3
Puanları
1
selamlar benim websitem yok.sadece n11,trendyol,hepsiburada üzerinden satış yapıyorum.burada üst sıralara çıkmak için seo adına neler yapabilirim ?
 

Kevsr54

Aktif Üye
Katılım
17 Ocak 2021
Mesajlar
20
Puanları
3
Çok kısa bir bilgi vereceğim ama burada bu konuda en tecrübeli kişi @Burak o anlatır. Tavsiyem şu :

Diyelim ki ürününüz futbol topu, anahtar kelimelerinizi keywordtool.io üzerinden çıkarabilirsiniz (tr google)
Ürün başlığınızı bu anahtar kelimelerden oluşturun açıklamalarınız da bu kelimeler üzerinden olsun ve anahtar kelimeleri kalın yapın. Görsellerinizi yüklemeden önce görsel isimlerini de anahtar kelimelerden oluşturun. Kolay gelsin
 

Burak

Yönetici
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
100
Puanları
18
bir çok kişi pazar yerine gönderdiği ürünlerin sadece site içerisindeki sıralamasını önemsiyor. aslında site içi olduğu kadar google tarafındaki sıralaması da önemli. siz ürün bilgilerinize (başlık,açıklama) ne kadar hassasiyet gösterirseniz , ne kadar kullanıcı dostu hazırlarsanız o kadar avantajlısınız.
ürün başlığı ve açıklamada anlam bütünlüğünü bozmayacak şekilde anahtar kelime kullanmanızda fayda var. değerlendirme puanınız ve aldığınız yorumlar en büyük sıralama faktörüdür. müşterilerinizle aranızı iyi tutmanız en iyi seo çalışmasıdır diyebilirim. onun dışında reklam satın alabilirsiniz.
 
Üst