• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

Soru N11de ürün için en iyi reklam hangisi ?

selim_22

Yeni Üye
selamlar arkadaşlar,
n11 de mağazam var fakat satışlar istediğim gibi değil. reklam vermeyi düşünüyorum fakat hangi reklam çeşidini seçeceğime karar veremedim. deneyip tecrübe eden varsa yardım edebilir mi ?

Kevsr54

Aktif Üye
Ürüne göre değişiklik gösterir. Eğer bir araba parçası satıyorsanız veya çok genel geçer bir ürün değilse en ekonomik ve etkili olan "listeleme reklamı". Ürününüz "Ayakkabı, kolye, saat, çakmak gibi daha genele hitap eden bir ürün ve ya sipariş verirken şunu da sepete ekleyeyim dedirttirecek bir ürünse, "Sponsorlu reklam". Kelime odaklı bir ürünse sponsorlu mağaza işinizi görecektir.

Burak

Yönetici
bence de en iyisi listeleme reklamı. sadece listeleme reklamı ile bile rekabet yoksa satışlarını arttırabilirsin. onun dışında eğer ürününün aranacağı kelime belli ise yani müşteriler sürekli "ticari hamle" olarak aratıyorsa arama reklamı da verebilirsin. sponsor mağaza reklamını da genel olarak önermiyorum. verimsiz bence.

akhisarli

Yeni Üye
bazı ürünlerde ilk sayfaya bakıyorsun bütün herkesin ürününe süper reklamı verilmiş. artık o farz gibi bir şey oluyor. öyle durumlarda eğer rekabet edemeyeceğini düşünüyorsan o ürüne boşa para harcama. ama tek tük üründe varsa yapıştır reklamı faydasını görürsün.