• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

Mukellef.co yasal mı ? Güvenli mi ?

MertUcar

Yeni Üye
Diğer forumlarda okuduğum kadarıyla mukellef sisteminin hukuka aykırı olduğunu duydum. Acaba bu ileride bir sorun yaşatır mı ? Firmanın güvenilirliğini de merak ediyorum. E-ticaret için uygunluğunu bir başka konuda tartışmak istiyorum şuan merak ettiklerim yasal mı ? güvenli mi ? Deneyimleyen varsa yardım ederseniz sevinirim

Musraf

Yeni Üye
Mukellef ile alakalı çok fazla söylenti var. Avukatlar gibi mali müşavirler de reklam yapamıyorlar diye biliyorum. Sanırım mükellef bir tür yasal boşluktan faydalanıyor haklarında da açılmış davalar var sanırım. @Furkan sanırım eski mukellef kullanıcısı o bilgilendirmeyi yapar.

Kevsr54

Aktif Üye
Yasal bir sistem onlar mali müşavirlik hizmeti satmıyorlar. Onlar kendi sistemlerini satıyorlar size de bir mali müşavir atıyorlar. İki ayrı fatura geliyor tarafınıza. Bir mali müşavirden bir de mukellef hizmetleri için.

Furkan

Yönetici
Mukellef yasalara göre illegal bir oluşum değil. Mukellef kullanıcılarına kağıt üzerinde sadece kendi altyapısını ve sistemlerini satıyor. Sizi bir mali müşavir ile buluşturup onun hizmetinden faydalanmanızı sağlıyor. Yasal olmayan bir yanı da varmış gibi de dursa sistem ciddi bir girişimdir ve destekler almıştır. Bir sorun çıksa bile size dokunan bir şey olmaz siz verilerinizi alır gider başka muhasebeciyle çalışmaya başlarsınız. Ben bir sene aktif mükellef kullanıcısı oldum ardından yereldeki bir muhasebeciyle çalışmaya başladım. E-Ticaret için paraşüt benim için yeterli değildi. Geçişte veya sistemden ayrılma konusunda bir sorun yaşamadım.

night72

Yeni Üye
Mukellef yasalara göre illegal bir oluşum değil. Mukellef kullanıcılarına kağıt üzerinde sadece kendi altyapısını ve sistemlerini satıyor. Sizi bir mali müşavir ile buluşturup onun hizmetinden faydalanmanızı sağlıyor. Yasal olmayan bir yanı da varmış gibi de dursa sistem ciddi bir girişimdir ve destekler almıştır. Bir sorun çıksa bile size dokunan bir şey olmaz siz verilerinizi alır gider başka muhasebeciyle çalışmaya başlarsınız. Ben bir sene aktif mükellef kullanıcısı oldum ardından yereldeki bir muhasebeciyle çalışmaya başladım. E-Ticaret için paraşüt benim için yeterli değildi. Geçişte veya sistemden ayrılma konusunda bir sorun yaşamadım.
çıkmadan önce ne kadar ödeme yapıyordunuz mukellef.co ya

Furkan

Yönetici
çıkmadan önce ne kadar ödeme yapıyordunuz mukellef.co ya
250 TL ile başlamıştım 2019'da 2020 de 265 TL olmuştu, son ayın ödemesini yapıp ayrıldım sistemden. 2021'de yine zam gelmiştir. Çıkış için ekstra bir ödeme durumu yok

ibrahimgunduz91

Yeni Üye
Selamlar, bizim şirketimizde 2019 Ekim tarihinde faaliyet geçti. 388.x ₺ ile başladık. Şu an 411₺ ödeme ile devam ediyoruz. mükellef üzerinden herhangi bir sorun yaşamadık ve her şeyden de memnunuz. Tavsiye ederiz.
Bizim ile çalışmak isteyen restoran, cafe, butik, manav vb işletmelere dijital menü ve website hizmeti sağlıyoruz. Developer Kitchen | QRCODE / KAREKOD ile DİJİTAL MENÜ / TEMASSIZ MENÜ

Furkan

Yönetici
Selamlar, bizim şirketimizde 2019 Ekim tarihinde faaliyet geçti. 388.x ₺ ile başladık. Şu an 411₺ ödeme ile devam ediyoruz. mükellef üzerinden herhangi bir sorun yaşamadık ve her şeyden de memnunuz. Tavsiye ederiz.
Bizim ile çalışmak isteyen restoran, cafe, butik, manav vb işletmelere dijital menü ve website hizmeti sağlıyoruz. Developer Kitchen | QRCODE / KAREKOD ile DİJİTAL MENÜ / TEMASSIZ MENÜ
Şahıs firması mı hocam

ibrahimgunduz91

Yeni Üye
Neden fiyat yüksek hocam ben 2019 kasımda kurduğumda 245 gibi bir ücret ödüyordum şahıs firmasıydı merak ettim
100₺ sanal ofis hizmeti var. 200 tl muhasebeci/malimuşavir olsa. etti 300₺; ayrıca sana efatura hizmeti veriyor onu katmıyorum, eee bu adamlar ne kadar kazanıyor bu işin içinden. 70-80 ₺
fiyat yüksek değil. ben savunucusu değilim. isteyen kullanır istemeyen kullanmaz. adamların yatırımcıları ortada. işin sahipleri ortada. iş Türkiye'de bir ihtiyaç oturduğun yerden sana şirket kuruyorlar.

Furkan

Yönetici
100₺ sanal ofis hizmeti var. 200 tl muhasebeci/malimuşavir olsa. etti 300₺; ayrıca sana efatura hizmeti veriyor onu katmıyorum, eee bu adamlar ne kadar kazanıyor bu işin içinden. 70-80 ₺
fiyat yüksek değil. ben savunucusu değilim. isteyen kullanır istemeyen kullanmaz. adamların yatırımcıları ortada. işin sahipleri ortada. iş Türkiye'de bir ihtiyaç oturduğun yerden sana şirket kuruyorlar.
Yo haklısınız aldıkları paradan daha fazla hizmet sunuyorlar. Ben sanal ofisi katmayarak düşünmüştüm aradaki fark ondanmış. Ben 265 lira ile başladım. Sanal ofis yoktu. Firmayla ilgili bir sıkıntı yok on numara hizmet. Diğer forum sitelerinde herkes dava açtık açacağız dedikçe millet iyice korkar oldu. Biz de tavsiye etmeye çekinir olduk