• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

Mukellef.co mu esirket.com mu lütfen detaylı bir cevap alabilir miyim ?

oguztatli

Yeni Üye
Merhaba beyler bugün kısmetse şirket kurmayı düşünüyorum şahıs şirketi. İnternet üzerinden e-ticaret/pazaryeri satışları gerçekleştirmek istiyorum. Bu iki firma arasında kararsız kaldım. N11, Hepsiburada gibi yerlere girmeliyim.
Web sitem var wordpress/woocommerce kullanmaktayım.
Mukellef paraşut diyor ne kadar kullanılışlı bilmiyorum avantajı ne onuda bilmiyorum. Müşteri hizmetleri kafamda net bir bilgi sağlayamadı sanırım bilgileri yok. Paraşütle görüşün dediler.
esirket ise bizimhesap ile anlaşmalı sanırım eticaret entegreli diyor ama onu da bilmiyorum. Hiç iletişim kurmadım.
Aralarında küçük bir fiyat farkı var fakat ofark önemli değil. Benim için işimi düzgün ve çabuk bitirmem önemli.
Avantajlar ve Dezavantajlar olarak hangisini tavsiye edersiniz ?

Herkese hayırlı işler, bol kazançlar.

NNes

Yeni Üye
  • İlk olarak şunu söylemek istiyorum; "beyler" kelimesini bir form sitesinde kullanmak bence doğru değil (eğer o form sitesi sadece erkeklere özel değilse).
  • İkinci olarak, bir şahıs şirketi kurmak istediğini belirtmişsin; Esirket'i hiç kullanmadım o yüzden bir şey diyemem. Ben şirketimi Mükellef ile kurdum gerçekten çok memnunum, çok hızlılar, çok ilgililer, sistemleri çok iyi. Öneririm.
  • Üçüncü olarak, hangi pazar yerlerinde faaliyet göstereceğin hakkında şüphelerin var, ama anladığım kadarıyla halihazırda bir websiten varmış zaten. Bana kalırsa kendi websitenden devam etmelisin. Yeni firmaların bir pazar yerinde rekabet etmesi ve buna rağmen ayakta kalabilmesi olası değil. Eğer ki pazar yerlerine girmek için kararlıysan şunu öneririm, pazar yerlerini çok iyi araştır. Bütün pazar yerlerinin: aylık ziyaretçi sayısını, reklamlama stratejilerini, komisyon oranlarını öğren ona göre karar ver. Fakat bu alacağın bilgiler çok genel bilgiler olacaktır bu yüzden de kendi satış yapacağın kategoriye göre araştırmalarını yapmanı öneririm. Senin kategorine göre komisyon oranlarına, ziyaretçi sayılarına bakarak gireceğin pazar yerini seçmen faydalı olacaktır.
  • Son olarak da Ön Muhasebe programlarından bahsetmişsin. Bildiğim kadarıyla Mükellef şuan iki tane Ön Muhasebe programını kullanıyor. Logo İşbaşı ve Paraşüt. Ben Logo İşbaşı'nı kullanıyorum bana yetiyor. Eğer bu programların kendi websitesine bakarsan zaten orada detaylı olarak özelliklerden bahsediyor ona göre kendi kararını verebilirsin.

Son düzenleme:

oguztatli

Yeni Üye
  • İlk olarak şunu söylemek istiyorum; "beyler" kelimesini bir form sitesinde kullanmak bence doğru değil (eğer o form sitesi sadece erkeklere özel değilse).
  • İkinci olarak, bir şahıs şirketi kurmak istediğini belirtmişsin; Esirket'i hiç kullanmadım o yüzden bir şey diyemem. Ben şirketimi Mükellef ile kurdum gerçekten çok memnunum, çok hızlılar, çok ilgililer, sistemleri çok iyi. Öneririm.
  • Üçüncü olarak, hangi pazar yerlerinde faaliyet göstereceğin hakkında şüphelerin var, ama anladığım kadarıyla halihazırda bir websiten varmış zaten. Bana kalırsa kendi websitenden devam etmelisin. Yeni firmaların bir pazar yerinde rekabet etmesi ve buna rağmen ayakta kalabilmesi olası değil. Eğer ki pazar yerlerine girmek için kararlıysan şunu öneririm, pazar yerlerini çok iyi araştır. Bütün pazar yerlerinin; aylık ziyaretçi sayısını, reklamlama stratejilerini, komisyon oranlarını öğren ona göre karar ver. Fakat bu alacağın bilgiler çok genel bilgiler olacaktır bu yüzden de kendi satış yapacağın kategoriye göre araştırmalarını yapmanı öneririm. Senin kategorine göre komisyon oranlarına, ziyaretçi sayılarına bakarak gireceğin pazar yerini seçmen sana faydalı olacaktır.
  • Son olarak da Ön Muhasebe programlarından bahsetmişsin. Bildiğim kadarıyla Mükellef şuan iki tane Ön Muhasebe programını kullanıyor. Logo İşbaşı ve Paraşüt. Ben Logo İşbaşını kullanıyorum bana yetiyor. Eğer bu programların kendi websitesine bakarsan zaten orada detaylı olarak özelliklerden bahsediyor ona göre kendi kararını verebilirsin.
Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim.

emreeroglu

Yeni Üye
Oğuz Bey,
Mükellef.co da logo kullanabildiğimizi bilmiyordum logonun da entegrasyonu var diye biliyordum faydalı bilgi için teşekkürler.

Furkan

Yönetici
Ben sırf paraşüt yüzünden lokalde bir muhasebeci+birfatura ile çalışmaya başladım. Şirketi mükellef kurdu. En büyük sebebim paraşütün e ticaret entegrasyonlarının paralı olmasıydı