• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

İpucu MNG Kargo ile kotasız, şartsız anlaşma yapma

Furkan

Yönetici
Arkadaşlar merhaba, ilk eticaret girişimim de kendi websitemden satış yapma fikri ile yola çıkmıştım. Bu süreçte bildiğiniz gibi ilk önce firma olmak gerekiyor. Şirketi kurunca bütün kargo firmalarının bana kapılarını açacağını düşünmüştüm. İlk PTT ile anlaşmaya gittim ilgili personel haftalık 250 kargo çıkmadan anlaşma yapamayacaklarını söyledi. Duvara toslamıştım 😀 Bahanem de burası PTT devlet kurumu sayılır normaldir bu prosedür dedim. Diğer şubelerin müdürleri ile bile görüşemeden şube çalışanları kapıdan çevirdi. Kotalar limitler şartlar şunlar bunlar. Bulduğum hiç bir çözüm efektif değildi. Uzun bir araştırma sonucunda MNG ile sadece bir hafta vakit ayırarak kotasız şartsız mükemmel bir anlaşma yapmıştım. Hatta öyle iyi bir anlaşmaydı ki direk genel müdürlükten... Yani beni kapıdan çeviren şube müdürleri bir şikayetle özür için telefonlarımı aşındırmaya başlamışlardı. Hadi fazla uzatmadan taktiği vereyim.

Gereklilikler:

- İlk şart dediğim gibi şirket olmak.
- Onun harici hiç bir gereklilik yok 😀

Multi Net Nedir?

Multinet firmaları bünyesinde toplayıp onlara hizmetler satan bir firmadır. Ama bizim işimiz sadece kargo anlaşması olduğu için sadece multinet bünyesine katılıp üye iş yeri olacağız. Başka herhangi bir özelliğinden faydalanmaya veya ücret ödemeye gerek yok. 1 seneyi geçkin hiç bir sorun veya sıkıntı yaşamadım.

Nasıl yapılır ?

1. MNG kargo | Multinet Up bu linke giderek formu doldurun.
  2. Bu süreçte multinet tarafınıza ulaşacak. Sözleşme gönderecek.
  3. Sözleşmeyi imzalayıp kaşeleyip, anlaşmalı kargolarıyla taraflarına ulaştırın.
  4. Bir kaç güne yine iletişim kuracaklar. Mail veya telefon yoluyla. Size anlaşma yapmak istediğiniz kargo şubesi sorulacak.
  5. Daha sonra başka bir mailde mng müşteri numarası bilgileri iletilecek ve anlaşmanız hazır.
  6. Şuan 1 senedir bu şekilde mng ile anlaşmalıyım. 8,45 TL vergi dahil 1 desi gönderi yapabiliyorum. Hiç bir sorun yaşamdım.

Son düzenleme:

Kevsr54

Aktif Üye
Teşekkürler faydalı formu dolduruyorum gelişmeleri bildiririm

NNes

Yeni Üye
Arkadaşlar ben link üzerinden formu gönderdim, geri döndüler konuştuk ama şöyle bir şey oldu; bu avantajlı kargo fiyatları anlaşmasından faydalanabilmem için multinetin en az bir ürününü kullanmak zorundaymışım. (Yemek kartı vs.) Sizde de böyle oldu mu? ben şuan anlaşma yapamıyorum da bu yüzden. Ayrıca Ofispaneli'ni deneyen oldu mu ora da avantajlı kargo fiyatı sunuyor sanırsam. Multinet gibi en az bir ürün kullanma şartı var mı acaba? Bilgilendiren olursa çok sevinirim.

Furkan

Yönetici
Arkadaşlar ben link üzerinden formu gönderdim, geri döndüler konuştuk ama şöyle bir şey oldu; bu avantajlı kargo fiyatları anlaşmasından faydalanabilmem için multinetin en az bir ürününü kullanmak zorundaymışım. (Yemek kartı vs.) Sizde de böyle oldu mu? ben şuan anlaşma yapamıyorum da bu yüzden. Ayrıca Ofispaneli'ni deneyen oldu mu ora da avantajlı kargo fiyatı sunuyor sanırsam. Multinet gibi en az bir ürün kullanma şartı var mı acaba? Bilgilendiren olursa çok sevinirim.
Merhabalar ofispanelini deneme fırsatım olmadı kendileri hakkında bir bilgimde yok. Multineti ben 2020 yılının ilk aylarında kullanmaya başladım ve böyle bir zorunluluk yoktu. Özel mesaj yoluyla ulaşırsanız multinetde benimle ilgilenen çalışan hanfendinin email adresini vereyim doğrudan bir mail atın durumu anlatan. Belki bir faydası dokunur