• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

KARGO FİYATLARI HK.

mcancidem

Yeni Üye
Dostlar Merhabalar,

Ben de kısmetse elektronik ticaret dünyasına adımımı atmaya önümüzdeki hafta içerisinde başlıyorum,

Ancak bende kafa karışıklığına sebep olan bazı konular mevcut;

Hırdavat malzemeleri üzerine yapacağım ticari işlemlerim için araştırma yaparken ürün bedellerinin 8-9 TL gibi rakamlarda olan ürünler için ücretsiz kargo gönderimi sağlayan firmaları gördüm.

Minimum kargo tutarlarının liste fiyatı olarak 10.50 TL gibi rakamlarla belirtildiğini de görüyorum.

Firmalar düşük fiyatlı ürünlerini nasıl oluyorda ücretsiz bir şekilde gönderim hizmeti verebiliyor ?

NNes

Yeni Üye
Bahsettiğiniz firmalar nerede satış yapıyorlar? Hangi pazarlarda?

NNes

Yeni Üye
Ücretsiz Kargo kapsamında minimum sepet tutarını bildiğim kadarıyla belli bir fiyat üzerinden gerçekleştiriyorlar. Açıkçası verdiğiniz örnekteki gibi 10 liralık sepete ücretsiz kargo veremiyor olması lazım. Görmeden bir şey diyemeyeceğim açıkçası. Fakat şunu söyleyim böyle bir şey yapılıyorsa bile mantıklı değil, orada bilerek zararına satma durumu söz konusu olabilir.

Furkan

Yönetici
Trendyol ve hepsiburada özelinde, ürünler eğer belirli bir tutarın altında, müşterinin sepeti belirli bir tutarın üstündeyse 3.99 Tl şeklinde sepette yer alan firmalara kargo pay ediliyor. Bu firmalarda müşteri belirli bir sepet tutarını geçmezse kargosu zaten ücretsiz olmuyor.