• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

Soru hediyelik eşya sektörü için hangi sosyal medya en iyi performansı verir

night72

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,
ben istanbulda toptancılardan hediyelik eşya ürünü alıp internet üzerinden satmayı planlıyorum. bunun için bir site açacağım. ek olarak sosyal medyadan da müşteri toplamak istiyorum. hediyelik eşya sektörü için en doğru sosyal medya neresi olur ? video yapıp youtubeda mı paylaşayım twitter üzerinde fenomenlerle mi ilerleyeyim yoksa instagram hesabı mı büyüteyim karar veremedim. açıkcası hepsini yapacak kadar bütçem yok sizlerden fikir konusunda destek bekliyorum.

Kevsr54

Aktif Üye
Butik gibi olacak anladığım kadar ve rekabeti fazla bir kategori bu yüzden Instagram > Facebook > Twitter > Youtube şeklinde düşünebiliriz.

Burak

Yönetici
ürünlerini youtube videosu olarak kesinlikle paylaş. reklam vermesen bile ziyaretçiye sunacağın bir içerik olmuş olur. onun dışında instagram ve facebook ağırlıklı gidebilirsin. twitter biraz daha ticaretten uzak gibi geliyor bana hediyelik eşya sektörü için konuşmak gerekirse.

Furkan

Yönetici
Kendinize has başka yerde bulunmayan ürünleriniz varsa, twitterda fenomen hesaplarla ortak bir çalışma yapılabilir. Örnek olarak bir yüzüğün görselini paylaşıp; "Keşke bu yüzükle evlenme teklifi etsen" yazmıştı bir fenomen tamamen sponsorlu bir işti.