• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

    KAYIT OL 

Soru hazır yazılım mı özel yazılım mı ?

suleymantokgezen

Yeni Üye
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
3
Puanları
0
merhaba arkadaşlar,
3 ortak büyük bir e-ticaret projesi düşünüyoruz.birden fazla sektörde faaliyet göstereceğiz mini bir pazaryeri gibi düşünün. sizce hazır yazılımlar ilk etapta işimizi görür mü yoksa özel mi yazdırmalıyız ? bir de fiyatlar nasıl olur çok bilmediğim için ortalama bir fiyat öğrenmek istiyorum.
teşekkürler.
 

dark_knight

Yeni Üye
Katılım
21 Ocak 2021
Mesajlar
19
Puanları
3
ilk başta hazır paketler işinizi görür ama sonradan o da olsun bu da olsun dediğiniz zaman hazır yazılımların yetersiz olduğunu anlıyorsunuz
 

Furkan

Yönetici
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
90
Puanları
8
Hazır yazılımları iyi incelemek lazım diye düşünüyorum, hele böyle ciddi yatırımlı projelerde iyi değerlendirmek lazım. Yazılımın kaynak kodlarına müdahale edebiliyor musunuz? Ediyorsanız ne kadarına ? Bu yazılım kimin sunucusunda çalışacak ? Kendiniz dışarıdan bir yazılımcıya ekstra işler yaptırabilecek misiniz ? gibi gibi... her firmanın ihtiyacı ve müşteri talepleri farklı oluyor sizin hazır yazılımınızda bir detay müşteri kitlenize hitap etmiyorsa değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bu süreç nasıl işleyecek ? Neticede bu bir operasyondur ve aksamaması her şeyin üstünde olmalı. Özel yazılım için fiyat toplayın bence oraya yönelin.
 
Üst