• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

    KAYIT OL 

Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak

Yönetici
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
100
Puanları
18
MADDE 1 -Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası , 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5651 sayılı kanun ve ilgili diğer kanun/yönetmelik hükümlerine aykırı hiçbir ileti yazılamaz, paylaşım yapılamaz, ticari faaliyetlerde bulunulamaz.

MADDE 2 - (Hukuki uyuşmazlıklarda ticarihamle.com'un sorumluluğu) 1. maddeye göre ortaya çıkabilecek bir hukuki uyuşmazlıkta adli/kolluk makamlarına sunulmak üzere tüm veriler (Log kayıtları ve IP adresleri) 5 (beş) yıl süreyle saklanır.

MADDE 3 - Bu platformdaki her üye/kullanıcı; yazdığı iletilerinden, paylaşımlarından ve ticari alım/satım işlemlerinden bizzat kendileri sorumludur.

MADDE 4 - Tüm üyeler/kullanıcılar forumda bulunan hesaplarının güvenliğinden ve giriş şifrelerinin güvenliğinden bizzat kendileri sorumludur.

MADDE 5 - Forumda bilgi verme niteliğini haiz olmayan, anlamsız içerik ihtiva eden konu açılması veya açılmış konuya bu niteliklere sahip olmayan ve konunun amacına aykırı ileti yazılması halinde; üyenin iletisi silinerek uyarılır. Uyarılan üyenin bu madde hükümlerine aykırı hareketine devamı tespit edilirse üye; 1 ila 5 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

MADDE 6 - Her üye/kullanıcı; toplumda teamül haline gelen kurallara, ahlaka ve adaba uygun düşen ileti yazmakla yükümlüdür. Bu maddeye aykırı hareket eden üyeler 2 ila 10 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.

MADDE 7 - Forumda yazılan iletilerde aşağıdaki unsurları ihtiva eden hususların varlığı ve bu içerikleri barındıran her türlü platformun tanıtımı halinde üye/kullanıcı 1 aydan az olmamak üzere forumdan uzaklaştırılır:

a) Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına aykırı suç teşkil eden her türlü içerik

b) 957 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na ve ilgili diğer kanun hükümlerine göre yasal hak sahibi veya dağıtıcısının izni olmadan paylaşılan müzik (mp3), film ve diğer fikir ve sanat eserleri

c) 5651 sayılı kanun ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu çerçevesinde katalog suçlarına ve genel hükümlere tabi yetişkin içerik

Forumumuza kayıt olan tüm şahış ve kuruluşlar forum kurallarını kabul ederek üye/kullanıcı olmuştur.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst