• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

KAYIT OL 

Yardım ETBİS'e kayıt yaptırmak zorunda mıyım?

NNes

Yeni Üye
Merhaba, Kendi websitem üzerinden "Takı ve Aksesuar" ürünleri satmayı düşünüyorum. Şahıs şirketi kurulumunu tamamladım ve websitemi açmaya çok yakınım. Fakat Youtube'da bir videoya denk geldim. Videoda E-Ticaret yapanların ETBİS'e kayıt olması zorunluluğu varmış aksi halde ceza kesiyorlarmış. ETBİS'e kayıt yaptırmak zorunda mıyım? Kimler kayıt yaptırmalı?

Burak

Yönetici
Merhabalar hocam,
ETBİS kaydı kanunlar gereğince zorunludur. Dediğiniz gibi şikayet veya tespit halinde para cezası ile karşılaşabilirsiniz. Kendi sitesi üzerinden satış yapan herkes ETBİS'e kayıt olmalıdır.

NNes

Yeni Üye
Merhabalar hocam,
ETBİS kaydı kanunlar gereğince zorunludur. Dediğiniz gibi şikayet veya tespit halinde para cezası ile karşılaşabilirsiniz. Kendi sitesi üzerinden satış yapan herkes ETBİS'e kayıt olmalıdır.
Tamamdır, teşekkürler.

mcancidem

Yeni Üye
Merhabalar,

Sanal mağazada yer alsam dahi ETBİS zorunlu mudur ?

ibrahimgunduz91

Yeni Üye
Selamlar, ben yazılım firmasıyım. E ticaret alt yapısı hizmeti vermekteyim. Bunun için kayıt oluşturma zorunluluğum nedir? Teşekkürler

NNes

Yeni Üye
Selamlar, ben yazılım firmasıyım. E ticaret alt yapısı hizmeti vermekteyim. Bunun için kayıt oluşturma zorunluluğum nedir? Teşekkürler
Bildiğim kadarıyla ister fiziksel ister dijital olsun, internette satış yapan her site kayıt olmak zorundadır. Bence ETBİS'in sitesine gir orada e-danışmandan veya SSS bölümünden cevabını bulabilirsin.