• Merhabalar, Türkiye'nin E Ticaret forumuna hoş geldin. Hızlıca üye olarak e-ticaret ile alakalı tüm sorularına hızlıca cevap bulabilirsin.

    KAYIT OL 

İpucu Amazon Coğrafi İşaretli Ürünler

Burak

Yönetici
Katılım
16 Ocak 2021
Mesajlar
100
Puanları
18
Merhaba,

8 Eylül 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, coğrafi işaretlerin nasıl kullanması ve kullanılmaması gerektiği konusunda rehberlik sunması için, Amazon'un Fikrî Mülkiyet Politikası'nı güncelliyoruz.

Coğrafi işaret, belirli bir coğrafi kökene sahip ve niteliklerini veya ününü söz konusu coğrafi kökene borçlu olan ürünlerde kullanılan bir semboldür. Bir işaretin coğrafi işaret olarak kabul edilmesi için, bu işaret kullanılarak ürünün menşei olarak belirli bir konumun belirtilmesi gerekir. Buna ek olarak ürünün nitelikleri, özellikleri veya ünü temelde, menşe yeriyle ilişkili olmalıdır. Nitelikler, üretimin yapıldığı coğrafi konuma bağlı olduğundan, ürün ile orijinal üretim yeri arasında net bir bağlantı vardır.

Ürünleri coğrafi işaret kullanarak listeliyorsanız liste kayıtlarınızın, politika talimatlarıyla ve geçerli yasalarla uyumlu olduğundan emin olun. Uyumlu olmayan liste kayıtları kaldırılabilir.

Fikrî Mülkiyet Politikası değişiklikleri hakkında daha fazla bilgi için bkz. https://sellercentral.amazon.com.tr/gp/help/GQHQGBTD7XB7EECN.

Amazon Services ekibi
 
Üst